TRENDS – Game-gokvermenging: risico’s en signalen
Steeds vaker duiken gokachtige mechanismen op in en rond populaire games. Denk aan geheimzinnige lootboxes, een prijzenrad of zelfs nagebootste casino’s waarvoor je met speelgeld — en soms ook echt geld — betaalt. De grens tussen gamen en gokken wordt zo steeds dunner, waardoor bewustwording belangrijker is dan ooit.
In dit trendswebinar verkennen we de wereld van gok-gamevermenging. Wat betekent het precies wanneer game-elementen en gokmechanismen samenkomen?
Vanuit recente inzichten uit het meerjarige Gam(e)(a)ble-onderzoek licht Maya Geudens (UCLL) belangrijke begrippen toe. We bekijken samen enkele concrete voorbeelden en verkennen de huidige wetgeving. We staan stil bij mogelijke risico’s en bespreken welke signalen professionals kunnen herkennen. Tot slot vertalen we deze inzichten naar de praktijk met gerichte handvatten en concrete tips om het gesprek hierover met jongeren aan te gaan.
Doelpubliek
Preventiewerkers en hulpverleners die interesse hebben in de thema’s gokken/gamen
Maximum 200 deelnemers
De sprekers
Maya Geudens, onderzoeker Gam(e)(a)ble-project - Interdisciplinair onderzoek naar de grensvervaging tussen gamen en gokken bij tieners
Vragen over vormingen ?
Voordat je je kan inschrijven voor een vorming, studiedag of online cursus, moet je eerst een account aanmaken op dit vormingenplatform. Als je al een account hebt, ga dan meteen naar de stappen onder 'Meld je aan & schrijf je in voor een vorming'.
-
Maak een account aan
Ga daarvoor naar de registreer-pagina. Vul je gegevens in en klik op 'maak een account'.
-
Activeer je account
Check je mailbox op een activatiemail. Komt die mail niet meteen aan? Check dan zeker je spambox
-
Meld je aan & schrijf je in voor een vorming
Klik in de rechterbovenhoek op ‘aanmelden’ en geef je mailadres en wachtwoord in. Ga vervolgens naar de pagina van de vorming, studiedag of online cursus die je interesseert, en klik daar op de knop 'Schrijf je in voor deze cursus'.
Helaas, je greep naast een plaatsje in deze vorming of ze past niet in jouw agenda. Laat je interesse aan ons weten via de knop ‘Hou me op de hoogte van een volgende vorming’. We brengen je op de hoogte zodra deze vorming opnieuw wordt aangeboden. Je kan je dan opnieuw proberen inschrijven. We werken niet met een systeem van wachtlijsten of voorinschrijfrecht. Schrijf je ook in op de Nieuwsbrief vormingen en blijf zo op de hoogte van de nieuwe aankondigingen. Je kan je inschrijven via het formulier in de footer, helemaal onderaan deze pagina.
Ja, dat kan! In ons inschrijvingsformulier krijg je de optie om jezelf in te schrijven of een collega. Jij ontvangt de factuur en wij verwelkomen binnenkort jouw collega!